Listopadowy dzień.

Grupa wspaniałych ludzi.

To niemożliwe by sie tam nudzić.

Przy towarzyszącej gry gitarze,

śpiewane przez nas pieśni są moze znane juz od wieków.

Lecz przez naszą grupę wykonane są teraz bardziej wszystkim znane. 

Wspaniale w Koninkach przeżycia w codziennych dniach życia tego nie ma . 

Spotkanie z kapłanem.

Coś się w naszym życiu zmieniło coś co teraz jest, a tak myślę że w nas nie było. 

Dobre grupowe zdjęcie.

Podsumowanie pobytu w Koninkach ujęcie .

Widać na twarzach uśmiech i szczęście 

 

Marian

Alfa była dla mnie wielkim ładunkiem ciepła miłości, dobra, wiary i nadziei. Alfa to też moc dobrego humoru, integrowanie się przy muzyce, wielbienie Pana pięknymi pieśniami
 
Brygida

Jakże cenną wartością jest czas.

Szczęśliwi Ci którzy potrafią go dobrze wykorzystać .

Tym czasem, który dobrze wykorzystałam był kurs Alfa. Niektórzy nie rozmawiają w domu otwarcie o Bogu, że nas kocha, że jest z nami. Jeśli chcesz takiej rozmowy, otwartej i w rodzinnej atmosferze to ten kurs jest da Ciebie.

Marysia

Kurs Alfa to był wspaniały czas poświęcony modlitwie, dzieleniu się, wspólnym rozważaniu słowa Bożego. Był też swego rodzaju odskocznią od codzienności. Czas, kiedy mogłam zapomnieć o sprawach codziennych i bardziej skupić się na tych duchowych. Wspólna modlitwa na spotkaniach oraz ciekawy przekaz informacji przez prowadzących i ich dzielenie się podczas wykładów swoimi osobistymi doświadczeniami były dla mnie pomocne. Również spotkania w grupach dały możliwość rozmowy i podzielenia się swoimi spostrzeżeniami . Najważniejsze, co wyniosłam z kursu, to żeby zawsze pokładać nadzieję w Panu Bogu, oddawać Jemu swoje troski i budować osobistą relacje z Bogiem. Polecam !

Mariola    

Parę słów o kursie alfa
Kurs alfa czy warto? Każdy zadaje sobie to pytanie zastanawiając się czy skorzystać z zaproszenia. Ja uważam ze warto.
Na kurs szłam niechętnie jak jeszcze kilkoro z nas może dlatego że była to pierwsza edycja i nikt nie potrafił dokładnie powiedzieć czego można sie spodziewac. Na kursie poznałam ciekawych ludzi których pewnie nie miala bym okazji spotkać gdzie indziej. Kurs dał mi wewnętrzny spokój, pozwolił na nowo spotkać się Bogiem na moich warunkach. Nic nam nie bylo narzucane każdy wyciągał tyle ile potrzebowal. Kazdy indywidualne znajdzie coś dla siebie. Kiedy przyszedł czas ostatniego wspólnego wieczoru czułam smutek ze to juz koniec a tak naprawdę to był dopiero początek.
Z czystym sumieniem polecam kurs każdemu. Jeśli się nie spróbuję nie można odpowiedzieć na pytanie czy warto.

Paulina

Na kurs Alfa trafiłam dzięki siostrze. Moje życie było w rozsypce, nerwy w strzępach. Czegoś mi brakowało. Pierwsze spotkanie mnie przeraziło, ale spotkałam się z miłymi ludźmi i pysznym poczęstunkiem. Wstęp do kursu był bardzo przyjemny, krótki wykład na czym kurs polega i filmik o nawróceniu muzyka który gra w zespole metalowym, jego świadectwo było szokiem. Moja wiara była marna ale dzięki kursowi zrozumiałam co jest najważniejsze, miłość do Boga i Boga do nas która jest bezwarunkowa. Nawróciłam się zaczęłam czytać Biblię i modlić się dziękuje Bogu za każdy dzień nawet te gorsze chwile bo Bóg zsyła tylko to z czym wie ze sobie poradzimy

Gorąco polecam kurs. Moje życie jest teraz lepsze mam spokój w sercu i duszy i juz nie jestem pesymistką i uśmiecham się częściej.

Jestem Szczęśliwa. z Bogiem ze wszystkim sobie poradzimy

Iwona

Kurs Alfa pomógł mi odkryć coś nowego, wzmocnić się w wierze, w modlitwie. Kurs jest przystępny, przyjacielski i zabawny i co ważne bezpłatny. Możesz zadać każde pytanie, które ci przyjdzie do głowy i omawiać problemy w miejscu, gdzie szanuje się Twoje zdanie i poglądy. Bardzo podobały mi się wykłady, pociągający sposób przedstawienia wiary, obrazowe przykłady, dobre poczucie humoru prowadzących (pozdrawiam szefa) i luźna atmosfera

Dziękuje Uczestnikom i Prowadzącym

Krzysiek

Kurs Alfa to cykl spotkań dla ludzi poszukujących. Często czegoś nam w życiu brakuje, choć wydawałoby się, że mamy wiele. Jako uczestnik wiosennej edycji Alfy, odkryłam na nowo swoją relację z Jezusem. Odnalazłam sens i znaczenie modlitwy w moim codziennym życiu. Doświadczyłam niezwykłych przeżyć związanych z obecnością innych uczestników oraz organizatorów kursu. Spotkania zaczynały się od wspólnego posiłku, podczas którego mogliśmy swobodnie rozmawiać i bliżej się poznać. Ciekawe konferencje wprowadzały nas w zrozumienie tematu, a po nich każdy mógł (oczywiście bez żadnego przymusu) swobodnie wypowiedzieć się i dzielić własnymi spostrzeżeniami. Kurs był profesjonalnie przygotowany pod każdym względem i widać było, jak wiele serca wkładały osoby prowadzące w organizację każdego spotkania. Kurs jest bezpłatny. Potrzebna jest tylko chęć i czas. Ja bardzo polecam, dziękuję organizatorom i pozdrawiam wszystkich uczestników edycji wiosennej.

Agnieszka

Nie można być chrześcijaninem tylko przez jedną godzinę tygodniowo w niedzielę. Zbyt rzadko rozmawiamy ze sobą o kwestiach wiary. Spotkania na kursie Alfa to spotkania ludzi próbujących wspólnie ogarnąć coś co nas przerasta. Nawet jeśli to się nie uda, to trzeba próbować. Byłem, rozmawiałem, próbowałem, polecam.

Staszek

Kurs Alfa... Skończył się czas urlopów, mile spędzanego czasu i może ktoś właśnie teraz zaprosił Cię na ten kurs. Myślisz pewnie - "tyle już ich zrobiłem", "nie chce mi się" i - najczęsciej - "co to właściwie jest?" Szukasz w internecie, czytasz... Aha... Jakiś święty, kościelny kurs... Nudy. "A może jednak coś w tym jest?" - zastanawiasz się, widząc osobę, która Cię zaprosiła. Skąd to wiem? Ja też kiedyś myślałam tak jak Ty, że Alfa, jak wiele kursów w moim życiu, to niepotrzebna strata czasu... Kiedy TERAZ, po edycji wiosennej, w której jednak uczestniczyłam, o nim myślę, widzę uśmiechnięte twarze innych uczestników, wspominam rozmowy z nimi i wspólnie spędzony czas jako nową jakość w moim życiu. Wiem, że gdyby nie Alfa z wieloma z nich nigdy bym się nie spotkała i nie miała okazji porozmawiać, a spotykamy się do dziś. Jeśli się wahasz czy przyjść, zachęcam Cię, byś przyszedł, byś przyszła choć na pierwsze spotkanie - to nic nie kosztuje, a możesz tylko zyskać, i to nie tylko nowych znajomych czy mile spędzone popołudnia... Co jeszcze? Dla mnie był to dar przyjaźni i bycia razem z ludźmi, tak bardzo mi potrzebny. Czym Alfa będzie dla Ciebie, z czym będzie Tobie się kojarzyć? Nie wiem. Myślę jednak, że dla każdego będzie to coś trochę innego, ale o tym przekonasz się sam, przychodząc, bo nikt nie przeżyje tego za Ciebie! Pozdrawiam i zapraszam Cię do odkrywania czym dla Ciebie jest Alfa.

Do zobaczenia

Natalia

Na Alfę trafiłam przez przyjaciółkę, która chciała mnie namówić na pomoc w prowadzeniu tego kursu. Kiedy dowiedziałam się więcej szczegółów na ten temat stwierdziłam, że owszem mogę pomóc prowadzić Alfę, ale najpierw sama muszę przez to przejść. Co najbardziej mnie zachęciło do wzięcia udziału to zapewnienie, że na Alfie „nikt nic nie musi”. Nikt nie każe mi udzielać się w dyskusji, nikt nie każe mi się modlić i nikt nie każe mi wytrwać do końca. I tak właśnie było. Przesiedziałam sobie cichutko większość wykładów i dyskusji a jeżeli już miałam coś do powiedzenia nikt mnie nie wyśmiał, nie powiedział, że nie mam racji, nikt nie próbował mnie nawracać czy mówić mi jak mam żyć. To co wyniosłam z tego kursu było w całości zależne ode mnie. W ten sposób, oprócz wiedzy merytorycznej, nowych znajomych i cudownych wspomnień, zyskałam wgląd w samą siebie i w to czego mi w życiu brakowało.

Ewa

Modlitwa Wstawiennicza

Na czym polega modlitwa wstawiennicza?

Jest ona modlitwą, podczas której grupa osób wstawia się za człowiekiem potrzebującym umocnienia, uzdrowienia, uwolnienia, przez co objawia się i urzeczywistnia zatroskanie Boga o człowieka, który jest wrażliwy na jego cierpienie, grzech, zniewolenie.


Modlitwa wstawiennicza nie jest niczym innym, niż  jednym z rodzajów modlitwy prośby, wyróżniającym się tym, że nie modlimy się w niej za nas samych, ale  za kogoś innego. Osoba, za którą się modlimy przychodzi, sama prosi o modlitwę i podaje jej szczegółową intencję. 

Oprócz modlitwy, osoba otrzymuje doświadczenie Kościoła podczas modlitwy wstawienniczej. Człowiek czuje, że ktoś jest przy nim, że nie jest sam ze swoimi problemami.

Dlaczego lepiej modlić się wspólnotowo niż pojedynczo?

Pismo Święte mówi: „Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (MT 18, 20) oraz „Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie” (Mt 18, 19). Zapewnienie obecności samego Jezusa podczas takiej modlitwy, oraz większa skuteczność tej modlitwy, zachęca Nas do jej praktykowania.

Jeżeli potrzebujesz modlitwy, zapraszamy.

Modlitwa odbywa się w salce Domu Katolickiego, w co drugą sobotę przed spotkaniem modlitewnym Wspólnoty Nowy-Pęd, od godz. 16:00. Najlepiej umówić się mailowo (intencje.modlitewne@op.pl) lub telefonicznie-sms (501377219).

Pamiętaj, aby przystąpić do modlitwy w stanie łaski uświęcającej. W stanie grzechu ciężkiego jesteśmy oddaleni od Pana Boga i niezdolni przyjąć Jego dary. 

modlitwa-wstaw

Kurs Alfa

Alfa Sucha 

Pragniemy zaprosić chętnych na kurs w Suchej Beskidzkiej.

Gościnność, rozmowa, zrozumienie i ciekawe historie to określenia kursu Alfa, które niezwykle trafnie charakteryzują nas i naszych przyjaciół. 

Przyjdź i przekonaj się sam!


Czym jest kurs Alfa

Co to jest Kurs Alfa? 
Alfa to cykl 10 spotkań prezentujących podstawy chrześcijaństwa, w sposób przystępny i nie wywierający presji. Jest to miejsce, gdzie można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia. Alpha jest przeznaczona w pierwszym rzędzie dla osób, które nie chodzą do kościoła lub nie byli w kościele od dawna, a są zainteresowani wiarą chrześcijańską.

Zapraszamy na stronę naszych przyjaciół ze wspólnoty Góra Oliwna, to od nich uczyliśmy się prowadzić kursy Alfa.

Fundacja Nowy Pęd

Celem Fundacji jest: 
  1. Zapobieganie w duchu chrześcijańskim zjawiskom patologicznym powszechnie występującym we współczesnym społeczeństwie: chorobom, przemocy, biedzie, bezrobociu, przestępczości, narkomanii, alkoholizmowi i innym uzależnieniom. 
  2. Organizowanie w duchu chrześcijańskim pomocy materialnej, edukacyjnej, prawnej, medycznej: osobom bezrobotnym, resocjalizowanym, wychodzącym z nałogów i ich rodzinom. 
  3. Pomoc materialna, edukacyjna, prawna, medyczna osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym, starszym i innym w skrajnie trudnej sytuacji materialnej.

 
Obszary działań
  1. Działalność charytatywna
  2. Pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie ich szans
  3. Pomoc ofiarom katastrof, klęsk żywiołowych, konfliktów zbrojnych i wojen w kraju i za granicą
  4. Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych
  5. Działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym
 
  1. Ochrona i promocja zdrowia
  2. Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym